MASTER BOOT RECORD (IT)

pátek 15. 11. 2024
začátek 20:00

MASTER BOOT RECORD (IT)

MASTER BOOT RECORD je hlavní spouštěcí záznam, který je v počítačích umístěn v prvním sektoru pevného disku, tj. na jeho úplném začátku. Je to zavaděč operačního systému, kterému BIOS předává při startu počítače řízení.

MASTER BOOT RECORD jsou též instrumentální trio zkušených muzikantů, které na skutečné nástroje hraje chiptune/8bitovou hudbu známou z hracích automatů, která je v jejich podání stylizovaná do elektronického či syntetizovaného metalu. Metalové flow je tu fakt výrazné, samozřejmě syntetizované, ale ponor do jejich hudby přenáší do 80. let pojízdných poutí, kam se po vhození 5 Kčs mince chodilo mastit Atari, Nintendo a Sega gamesy.

Hlavní persónou MASTER BOOT RECORD je technolog a nadmíru produktivní skladatel Victor Love, který s MBR od roku 2016 loni vydal už osmou desku „Personal Computer“, který se v roce 2016 vynořil jako 8bitový přízrak. MASTER BOOT RECORD jsou ale neradi, když v souvislosti s nimi někdo používá termín synthwave a synthpop, skutečně se cítí být syntetickou metalovou kapelou jako tomu jeho v případě Rémiho Gallego a jeho The Algorithm.

Jednoduše řečeno: tohle je metal dělaný pomocí syntezátorů a MASTER BOOT RECORD jsou live videohra. A v listopadu se do Česka vrátí hned dvakrát – jednou do Prahy a jednou do Brna!

 

Koupit vstupenku

MASTER BOOT RECORD (IT)
15. 11. 2024 ve 20:00