Vinyla x Bastl: HRTL + Plast + Vlasta Burial + John Dee

úterý 5. 12. 2023
začátek 20:00

 
EDIT: Z důvodu nemoci nakonec Lotus Wash nezahraje, ale podařilo se zajistit skvělou náhradu, takže nakonec zahraje PLAST!
 
HRTL
===
Label Bükko Tapes, hardwareoví machři Bastl Instruments – a hudebník, který dokáže z modulárních syntezátorů vykřesat mnohdy víc než váš sofistikovaný software. Je to už sedm let, co Leoš Hort vydal ceněné album Dataloss, od té doby koncertoval napříč Evropou a pozvání mu chodí jak od festivalů elektronické hudby, tak těch, které si libují v jejích alternativnějších podobách. Modulární syntéze se věnuje i na workshopech, jádrem ale zůstávají taneční sety, které strhnou i posledního pochybovače, který se skrývá v rohu klubu.
 
Lotus Wash
===
„Elektronika pro mě byl útěk. Na konzervatoři jsme měli hodně intenzivní výcvik jazzové hudby v improvizaci, v hraní na nástroj. Byl jsem tam asi déle, než jsem musel,” vysvětloval svůj příklon k elektronické hudbě pro Radio Wave David Herzig, jinak také hudebník působící například Bert And Friends nebo improvizačním uskupení GTA Soundsystem. Základem jeho tvorby tvoří na modulární syntezátor. Debutovou nahrávku Field Theory vydal David v roce 2021. „To album není úplně postavené na motivech nebo nosných melodiích, je to spíš o vytváření atmosféry, která se postupně vyvíjí. A to se snažím držet i v live setech. Nepoužívám žádné smyčky přímo z desky,” popisoval David své albu i živé hraní v roce 2021 pro Radio Wave.
 
Vlasta Burial
===
Alternativně rapový projekt z Prahy, který letos debutoval EP Vineyard Summer Mix. Důstojná konkurence jménům jako jsou Mutanti hledaj východisko či PAST.
 
John Dee
===
Elektronický producent propojený se značkou Bastl Instruments a rezident jejich elektronických showcase večerů.
 
 
>> PŘEDPRODEJ: Goout
 
Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Koupit vstupenku

Vinyla x Bastl: HRTL + Plast + Vlasta Burial + John Dee
5. 12. 2023 ve 20:00