ŠKAREDÁ HOLKA (KŘEST)

středa 21. 12. 2022
začátek 20:00

ŠKAREDÁ HOLKA (KŘEST)

Šlapající kytarový hard rock, okořeněný drsným saxofonem, korunovaný výrazově bohatým zpěvem. Tak cejchuje samu sebe Škaredá holka. Čas letí a kapela představila dosud nevydaný song z chystané druhé desky, která ponese název Hnaný větrem. Křest alba, stejně jako ten minulý, proběhne v Kabinetu MÚZ.

V případě tohoto songu jde o postavu, která dala jméno celé skladbě. „Žermína Vránová je klasický rock´n´roll, písnička vznikla v polovině osmdesátek jako akustický flák, který jsme hráli na studentských večírcích v hospodách a na kolejích. Dalo by se říct, že tenkrát v těchto kruzích snad i zlidověla. Původní verzi jsme řezali na spoustu španělek i jiných náhodných nástrojů od houslí a foukaček až po lžíce, tahle elektrická rocková je rychlá a skočná, jak dokumentuje povedené video,“ uvedl k nové písni textař Jiří Strážnický.

Jak jsme u borců zvyklí, píseň ve své studiové verzi oplývá precizní instrumentální prací. A pochopitelně i svébytným, bluesovým vokálem Karla Heřmana. „Co se textu týče, je to jen taková veselá hříčka, neškodná legrace z nekorektních dob, kdy to ještě bylo možné,“ dodává za ŠKAREDOU HOLKU natrpkle ale s úsměvem Strážnický.

https://www.facebook.com/Skaredaholka

 

Koupit vstupenku

ŠKAREDÁ HOLKA (KŘEST)
21. 12. 2022 ve 20:00