MARTIN E. KYŠPERSKÝ + DAVID POMAHAČ

čtvrtek 21. 10. 2021
začátek 20:00

Květy a herectví. Martin Evžen Kyšperský je srdcem i tahounem poetické kapely a v poslední době i výrazným hercem (seriály Svět pod hlavou anebo Rédl). Obě tyto polohy teď spojuje ve filmu Marťanské lodě, ve kterém hraje sebe sama a vrací se k tragickému příběhu, který už znají přinejmenším posluchači jeho sólové desky Vlakem anebo čtenáři básnické sbírky Marťanské lodě. Kyšperský je křehkým rockerem, který nezastírá fascinaci životem po zkušebnách a v backstagích, ale zároveň tohle prostředí zbavuje nánosu machismu, který se na něm za několik dekád usadilo.
 
David Pomahač
“David Pomahač je křehký písničkář s duší rockera a něžný rocker v roli písničkáře,” píše se na webu Earth Music, který připomíná i hudebníkovu minulost spjatou s Kieslowski či kapelou Houpací koně. A právě na polaritě určité blyštivosti a intimity Pomahačova hudba stojí. Můžeme v ní hledat střípky bezmála deníkového charakteru, ale i aranže, jaké ne neztratí na velkých pódiích. Mezi jeho blízké spolupracovníky patří i Martin Tvrdý (Bonus).
 
VSTUPNÉ: 150 Kč (na místě)
Akce je součástí Průběžného festivalu Vinyla.
Projekt Hudebních cen Vinyla 2020 se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brna, hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.

Koupit vstupenku

MARTIN E. KYŠPERSKÝ + DAVID POMAHAČ
21. 10. 2021 ve 20:00