OLDŘICH JANOTA + MARTIN E. KYŠPERSKÝ

čtvrtek 21. 10. 2021
začátek 20:00

Oldřich Janota
Nevyzpytatelný a přece tak povědomý. Písničkář a literát Oldřich Janota dokáže přicházet s neotřelými verši na hranici snění a zemitosti, ale takřka pokaždé u toho působí jako blízký přítel, který nám nabízí své vřelé přijetí, ovšem nikoliv už doslovnou, a tedy planou útěchu. Hudební samouk, který před nedávnem vydal knihu Pověsti z Božího lesa, pokouší od začátku své dráhy písňovou formu a působí jako pohádkář, který však bystře pozoruje, co se tady a teď děje okolo nás. Esoterické tóny se proplétají s kořeny zapuštěnými do jedinečných míst, kterým Janota vdechuje život.
 
Martin Kyšperský
Představovat brněnskému publiku frontmana Květů, básníka, kytaristu a herce Martina Kyšperského, je stejně zbytečné, jako vysvětlovat na schodech pražské Sedmičky, kdo je to Kuře. Ať už sólově nebo v domovské kapele, dokáže Kyšperský obalovat do melancholické poetiky i ty nejobyčejnější věci, a ani když se uchýlí k věcným pojmenováním, nepřestává působit jako básník. Básník, který vnímá i ty nejbanálnější výjevy jako dojemné, posmutnělé či krásné. A pokud zrovna nebloudí mořem slov ve své hlavě, chová kočky.
 
Akce je součástí Průběžného festivalu Vinyla.
Projekt Hudebních cen Vinyla 2020 se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brna, hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.

Koupit vstupenku

OLDŘICH JANOTA + MARTIN E. KYŠPERSKÝ
21. 10. 2021 ve 20:00