TVIVLER (DK) + I AM PENTAGON + ANTISOCIAL SKILLS

středa 8. 4. 2020
začátek 20:00

TVIVLER (DK , ex- CHILDREN OF FALL, OBSTACLES, LACK)
S novou deskou se do Kaboše vrací staří známí!. Tvivler = Morten + Thomas + Thomas + Morten = jednoduchá jmenná hříčka = čerstvá krev dánské punk scény. (Tedy lépe řečeno, stará krev, která se dostala zpět do krevního oběhu.) Spousta lidí od členů CHILDREN OF FALL, OBSTACLES a LACK tak nějak podvědomě očekávala, že budou se svou novou kapelou zase trochu mlžit, zase trochu budovat atmosféru a zase trochu blablabla...
Nakonec je to tak, že Tvivler znamenají návrat k původní punkové dravosti a přímočarosti a lehce by jste mohli nabýt dojmu, že posloucháte novou kapelu členů Cola Freaks a Hjertestop. Ten otisk klasické kodaňské punkové školy je zde totiž mnohem výraznější, než kdokoliv předpokládal a asi je to dáno i tím drze frázovaným punkovým vokálem v dánštině. Přímočará hc/punk palba je propletena nápady, které nasajete jen tehdy, když posloucháte i jinou muziku než klasický hc/punk. Zvláštně zastřená a neuchopitelná atmosféra jejich hudby v člověku zanechává pocit lehké nervozity a těkavosti, která je náležitě podpořena úžasnými bicími. Je celkem nasnadě, že spíše než u Cola Freaks a Gorilla Angreb se Tvivler inspirovali přímo v prapočátku dánského punku u kapely Lost Kids, která byla také nasáklá něčím temným. Něčím, co by se dalo nazvat jako Negativ Psykologi (název singlové trilogie Tvivler) a pro kterou byl punk způsob, jak se s těmito stavy vyrovnat. Některé věci se naštěstí nemění. A nemění se ani to, že se v Kodani stále hraje skvělý a inspirativní punk a Tvivler jsou toho jasným důkazem!
https://www.facebook.com/tvivler/
https://tvivler.bandcamp.com/

 

I AM PENTAGON
Kapela složená ze členů kapel jako např. Kovadlina, Balaclava, Kevorkian nebo the Airbags vychází primárně z melodického devadesátkového hard coru, ale drží ho spíše ve středním tempu a pod tlakem emocí. Na svém kontě mají desky na Damage Done a Pushteek records.
http://iampentagon.bandcamp.com
http://www.facebook.com/iampentagon

 

ANTISOCIAL SKILLS

80ties hardcore punk v duchu Circle Jerks / Black Flag od starých známých z kapel Rübänïskö, Timo Of My Life.
https://antisocialskills.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/ANTISOCIALSKILLS/

Koupit vstupenku

TVIVLER (DK) + I AM PENTAGON + ANTISOCIAL SKILLS
8. 4. 2020 ve 20:00